Skontaktuj się
x
Masz pytania? +48 608 334 598

BRAMY ROLETOWE

roletowa render zew

NOWOCZESNE BRAMY ZAPROJEKTOWANE Z MYŚLĄ O WYMAGAJĄCYCH UŻYTKOWNIKACH

FUNKCJONALNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO    

  1. 1. Prowadnice aluminiowe montowane wewnątrz pomieszczenia wzdłuż bocznych krawędzi otworu, wyposażone w uszczelki szczotkowe i ślizgi.
  2. 2. Awaryjne otwieranie bramy w przypadku zaniku prądu bramę można otworzyć ręcznie przy użyciu korby lub przekładni łańcuchowej do awaryjnego otwierania montowanej na siłowniku.
  3. 3. Aretki zapewniają dystans między profilami podczas zwijania kurtyny bramy, dzięki czemu praca bramy jest cicha, a żywotność paneli znacznie się wydłuża. Pierścienie nawojowe w bramach roletowych BR-100 standardowo wyposażone zostały w ochronne, nylonowe osłony, których zadaniem jest minimalizowanie zarysowań kurtyny bramy.
  4. 4. Skrzynka – montaż zewnętrzny
  5. 5. Profil AW 100 lekki aluminiowy profil, wypełniony jest bezfreonową pianką poliuretanową.
  6. 6. Krawędziowa listwa bezpieczeństwa montowana w dolnej uszczelce, powoduje zatrzymanie bramy w momencie zetknięcia z przeszkodą i cofnięcie jej do pozycji otwartej.
  7. 7. Ruchomy wał – w trakcie nawijania kurtyny zmienia swoje położenie względem ściany nadproża,  zapewniając w ten sposób utrzymanie w osi prowadnic poruszającej się kurtyny.
  8. 8. Kurtyna bramy wyposażona jest w aluminiowy, wzmocniony dolny profil, który zapewnia większa sztywność.
brama roletowa funkcjonalnosci i bezpieczenstwo
roletowa render wew

BRAMA ROLETOWA POSIADA NAPĘD ELEKTRYCZNY W PAKIECIE

OPCJE ZABUDOWY

BRAMY PRZEMYSŁOWE ROLETOWE W NOWYCH OPCJACH ZABUDOWY.

Montaż na zewnątrz w skrzynce oraz montaż wewnętrzny w osłonie częściowej.

Montaż na zewnątrz w skrzynce (rys.1, rys.2)

montaz na zewnatrz skrzynka

Opcja montażu na zewnątrz znajduje zastosowanie wszędzie tam gdzie warunki zabudowy uniemożliwiają montaż wewnątrz pomieszczenia (np. w przypadku braku wystarczającego nadproża lub przestrzeni bocznych). Elementem warunkującym zewnętrzny montaż napędu jest zabezpieczenie mechanizmu przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych za pomocą skrzynki.

Skrzynka osłania układ napędowy. Takie rozwiązanie pozwala na bezpieczny montaż bramy od zewnętrznej strony otworu garażowego. Konstrukcja składa się z aluminiowego korpusu zamkniętego stalowymi pokrywami bocznymi montowanymi za pomocą stalowych wsporników. Skrzynka dostępna jest w kolorach RAL 8019 lub RAL 9010, a opcjonalnie istnieje możliwość malowania na dowolny kolor z palety RAL.

Skrzynka może być stosowana również wewnątrz pomieszczenia, jeśli pozwalają na to warunki zabudowy.

Uwaga!
W przypadku tego typu montażu strona wklęsła profilu staje się stroną wizualną, widoczną od zewnątrz. Ponadto w tej sytuacji, źródło zasilania, centrala sterująca oraz przewód spiralny (krawędziowa listwa bezpieczeństwa), montowane są od wewnątrz pomieszczenia. Dla siłowników SI 17, SI 25, SI 40 awaryjne otwieranie dostępne jest wyłącznie przy użyciu korby do awaryjnego otwierania. Dla siłowników SI 55, SI 75 awaryjne otwieranie dostępne jest przy użyciu przekładni łańcuchowej lub korby awaryjnego otwierania.

Wewnętrzna osłona wału (rys.3)

Częściowa osłona wału nawojowego zalecana jest do zastosowania przy montażu napędu wewnątrz pomieszczenia i stanowi zabezpieczenie wału napędowego. Wykonywana jest z aluminiowej pokrywy górnej i dolnej w kolorze RAL 8019 lub RAL 9010. Jako opcja dodatkowa istnieje możliwość malowania osłony na kolor kurtyny bramy. Pokrywy zamontowane są na cynkowanych stalowych wspornikach.

WZORY BRAM

BRAMA BR-100
BRAMA BR-100 (przykład przeszkleń)
BRAMA BR-100 z profilem wentylowanym

Zapytaj o ten produkt


W oparciu o potrzeby i pomysły poszczególnych klientów, którzy oczekują trwałego, estetycznego i oryginalnego wyglądu oferujemy szeroką gamę kolorystyczną. Dzięki temu dajemy możliwość doboru koloru drzwi do elewacji, okien, czy elementów wykończeniowych obiektu.

Dla Klientów poszukujących bramy w wyjątkowych kolorach przygotowaliśmy ofertę malowania z ponad 200 kolorów z palety RAL.

ralownik wisniowski

 

Typ
(GfA ELEKTROMATEN)
Totmann, Automatik Automatik S
automatik ts wisniowski automatik s ts 981 wisniowski
Centrala TS-959 TS-970 TS-971 TS-981
Zasilanie 3x400V
Wyłącznik krańcowy Elektroniczny z poziomu operatora
Wyposażenie – Centrala sterująca: góra (z podtrzymaniem impulsu), stop, dół (bez podtrzymania impulsu)
– Wyłącznik krańcowy elektroniczny dostępny z poziomu operatora.
– Brak możliwości rozbudowy.
– Centrala sterująca: góra (z podtrzymaniem impulsu), stop, dół (z podtrzymaniem impulsu)
– Czujniki krawędziowej listwy bezpieczeństwa
– Centrala sterująca: góra (z podtrzymaniem impulsu), stop, dół (z podtrzymaniem impulsu)
– Czujniki krawędziowej listwy bezpieczeństwa
– Bezprzewodowy system transmisji krawędziowej listwy bezpieczeństwa
– Centrala sterująca: góra (z podtrzymaniem impulsu), stop, dół (z podtrzymaniem impulsu)
– Czujniki krawędziowej listwy bezpieczeństwa
– Możliwość sterowania sygnalizacją świetlną
Możliwość rozbudowy Brak Dodatkowe urządzenia zabezpieczające, sterujące i sygnalizacyjne
Budowa Samohamowna przekładnia redukująca prędkość z wbudowanym urządzeniem chwytającym. W napędach do bram o powierzchni powyżej 32m2 dodatkowo  hamulec elektromagnetyczny. Obudowa  napędu wykonana z odlewu ciśnieniowego. Zabezpieczenie termiczne napędu

 


BOGACTWO FUNKCJONALNOŚCI